• Nowy
Ikonografia świątobliwej Ofki Piastówny

Ikonografia świątobliwej Ofki Piastówny

Indeks: 9788374543309

10,31 zł

(10,31 zł szt)

Autor: Piotr Stefaniak
Wydawnictwo: TUM
Format: 17 x 24 cm, s. 104, oprawa miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7454-330-9

Ilość

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Aż do stycznia 2017 r. przeżywamy Jubileusz 800-lecia istnienia zakonu dominikanów, który tak pięknie wpisał się w dzieje Wrocławia i Śląska. Z tą myślą przygotowaliśmy książkę Piotra Stefaniaka Ikonografia świątobliwej Ofki Piastówny, dominikanki, raciborskiej kandydatki do chwały ołtarzy. Autor jest krakowskim pisarzem, dziennikarzem, history­kiem i podróżnikiem, a w swojej kolejnej książce zebrał artystyczne wizerunki tej świątobliwej Niewiasty, księżniczki z rodu Piastów, żyjącej w I poł. XIV w. Wizerunki te od dawna służą uczczeniu Eufemii-Ofki jako osoby wrażliwej i głęboko traktują­cej swe życie duchowe. Niniejsza publikacja przekonuje, że raciborska kandydatka do chwały ołtarzy, której droga wyznaczona już została przed wiekami, doczekała się nawet licznych przedsta­wień ikonograficznych.

Ta starannie wydana, kolorowa książeczka jest swoistym prze­wodnikiem po autentycznych śladach naszego podziwu i czci dla zakon­nicy dominikańskiej z górnośląskiego Raciborza.

 

 

9788374543309
2020-03-17

Specyficzne kody

Nowy produkt