Komentarz do historii Hioba, Filipa Prezbitera

Komentarz do historii Hioba, Filipa Prezbitera

Indeks: 9788374543255

46,67 zł

(46,67 zł szt)

Autor: Magdalena Jóźwiak
Wydawnictwo: TUM
Fotmat: 14,50 x 21 cm, s. 264, oprawa twarda
ISBN: 978-83-7454-325-5

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

"Komentarz do historii Hioba" Filipa Prezbitera jest publikacją, w której zagadnienia zostały omówione w sposób niewątpliwie nowatorski. Na monografię składają się trzy rozdziały. W pierwszym z nich Autorka omawia czas i miejsce powstania, autorstwo, język, strukturę dzieła oraz myśl przewodnią Księgi Hioba, prezentuje wzmianki o Hiobie, pojawiające się w pismach Ojców Kościoła do czasu powstania Komentarza do historii Hioba oraz starożytne komentarze do księgi Hioba. W drugim rozdziale charakteryzuje pracę św. Hieronima nad przekładem Księgi Hioba na język łaciński, a także porusza kwestię dwóch Hieronimowych przekładów Hioba. W części końcowej rozdziału Autorka podjęła się usystematyzowania kwestii autorstwa omawianego dzieła, a także przeprowadziła charakterystykę Komentarza do historii Hioba omawiając kolejno: rodzaj egzegezy, metodę interpretacji tekstu, źródła komentarza, etymologię nazw własnych, symbolikę liczb, motyw strącenia szatana z nieba oraz opisuje świat zwierząt i roślin, wyłaniający się z dzieła. Trzeci i najważniejszy rozdział studium prezentuje wybrane zagadnienia z egzegezy Filipa Prezbitera, opracowane w świetle tekstów źródłowych innych Ojców Kościoła orz pisarzy kościelnych i świeckich. Autorka przedstawiła w nim portret Hioba, obraz diabła, obraz świętych, Chrystusa, Kościoła i heretyków oraz stosunek Filipa Prezbitera do Żydów.

9788374543255
2020-03-17

Specyficzne kody

Nowy produkt