Rok kościelny w pieśniach

Format: 29 x 20,5 cm, s.110, oprawa miękka
ISBN:83-7305-020-5

Ostatnie sztuki w magazynie

Pierwsze wydanie niezwykle cennego zbioru 255 akompaniamentów do pieśni popularnego Śpiewnika Kościelnego ks. Jana Siedleckiego. Ks. Karol Lewandowski (1901-1976) pracę nad przygotowaniem towarzyszenia organowego rozpoczął w 1952 roku, biorąc za podstawę wydanie jubileuszowe śpiewnika
ks. J. Siedleckiego z 1928 roku. Autor akompaniamentów w latach 1946-1958 był wykładowcą przedmiotów muzycznych, przede wszystkim harmonii, której był niezrównanym mistrzem, w znanej i cenionej Salezjańskiej Szkole Organistowskiej w Przemyślu. Powstała ona w 1916 roku z inicjatywy ks. dr Antoniego Hlonda-Chlondowskiego. To tutaj otrzymało swoje wykształcenie muzyczne ponad 500 organistów, w tym wielu wybitnych polskich wirtuozów. Akompaniamenty organowe ks. Karola Lewandowskiego cechuje tradycyjna, doskonale brzmiąca harmonia. Prostota faktury czyni je łatwymi do grania, a redakcja - dla wygody śpiewających - wiele z nich przetransponowała do niższych niż w oryginale tonacji.
Pozycja szczególnie polecana początkującym organistom, uczniom szkół organistowskich, szkół muzycznych II stopnia oraz studentom sekcji muzyki kościelnej wyższej uczelni.