Biskupi pomocniczy (Archi)Diecezji Wrocławskiej

Autor: ks. Józef Mandziuk
Wymiary: 24,00×27,50 cm, s. 288, oprawa twarda
ISBN: 978-83-7454-448-1

Ksiądz Józef Mandziuk opracował historię biskupów pomocniczych od biskupa Wita z połowy XIII w. przez biskupa Karola Franciszka Neandra, który w XVII w. przez ponad 30 lat sprawował czynności biskupie ze względu na brak święceń u ordynariuszy lub ich nieobecność w diecezji, aż po biskupa Jacka Kicińskiego prekonizowanego w 2016 r. <?xml:namespace prefix = "o" ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Książka jest uzupełnieniem poprzedniej publikacji „Rządcy (Archi)Diecezji Wrocławskiej”. Tym razem autor zamiast biogramów zdecydował się zastosować narrację ciągłą uporządkowaną według epok historycznych. Opisom kolejnych sufraganów wrocławskich, tak jak w przypadku ordynariuszy, towarzyszy materiał ilustracyjny.