Mądrość człowieka gór

Format: 14,50 x 21,00 cm, s. 247, oprawa twarda
ISBN: 978-83-240-5923-2

Obecnie brak na stanie

Wiosna, lato, jesień, zima. Dawniej to natura wyznaczała rytm życia człowieka. Człowiek się do niej dostosowywał, a jednocześnie musiał się z nią zmagać. Połączenie tych dwóch elementów – harmonii i walki – stworzyło niepowtarzalną kulturę i styl życia, które nazywamy góralszczyzną.

„Mądrość ludzi gór” ks. Józefa Tischnera przywraca pokój i poczucie sensu

Ksiądz Józef Tischner był zawsze mocno związany z górami. Cała jego filozofia była przepełniona mądrością ludzi gór. Miał zwyczaj mawiać, że jeśli czegoś nie da się przełożyć na góralski, to znaczy, że w ogóle nie warto się tym zajmować. Jego myśli inspirują, pobudzają do refleksji. W świecie rozdzieranym konfliktami przywracają pokój i poczucie sensu.

Książka „Mądrość człowieka gór” pobudza do wartościowych przemyśleń na temat własnego życia i podejścia do otaczającej rzeczywistości.

2020-04-24