DVD Pod płaszczem gwiazd (56)

Elite - Ekskluzywna Kolekcja Ludzie Boga. Książka z filmem na płycie DVD
Reżyseria: Óscar Parra de Carrizosa,
Język: lektor polski, napisy: polskie, format obrazu: 16:9, czas trwania filmu: 92 min, dźwięk: 2:0 nośnik: płyta DVD
Rok produkcji: 2014

Ostatnie sztuki w magazynie

Męczeńska śmierć dominikanów. Prawdziwa historia prześladowania Kościoła.

Dołączony do książki film "Pod płaszczem gwiazd", największy hit religijnego kina w Hiszpani, zdobywca II nagrody na MKFF Niepokalanów 2014, porusza mało znany i omijany przez mainstreamowe media temat okrutnych prześladowań Kościoła Katolickiego w Hiszpani w czasie wojny domowej 1936-1939 r.

30 lipca, 8 i 14 sierpnia 1936 republikanie zamordowali grupę dominikanów z klasztoru w Almagro w Hiszpanii. Wcześnije brutalnie ich poniżano, poddawano okrutnym ciepieniom fizycznym i psychicznym. To nie fikcja, wszystkie wydarzenia pokazane w filmie mają opacie w faktach. "Przesłanie filmu to miłość i przebaczenie".