DVD Paweł VI. Papież burzliwych czasów

Język: włoski/ lektor polski, napisy polskie, obraz: 4:3,
dźwiek: stereo, czas trwania: 198 min, nośnik: DVD

Ostatnie sztuki w magazynie

Fabularny film o Pawle VI obejmuje swoim zakresem pięć dekad, które znacząco zmieniły Włochy i Kościół katolicki. Wraz z dostępującym kolejnych godności kościelnych ks. Battistą Montinim, wkraczamy w świat wzajemnych wpływów religii i polityki, rodzących się ugrupowań terrorystycznych, oraz ogromu odpowiedzialności jaka spoczęła na nim po powołaniu na Tron Piotrowy.

Ks. Battista Montini jako urzędnik Sekretariatu Stanu przez wiele lat doradzał kolejnym papieżom. Był jednym z najbliższych współpracowników Piusa XII, który przeprowadził Kościół przez okres reżimu faszystowskiego i II Wojny Światowej, a już jako Paweł VI musiał sprostać wyzwaniom Soboru Watykańskiego II, świeżo ukonstytuowanej Republiki Włoskiej i związanymi z  tym protestami i atakami terrorystycznymi  lat 60. i 70.

Był pierwszym papieżem, który opuścił Stolicę Apostolską i odwiedził wszystkie kontynenty. Pielgrzymował do Jerozolimy i Ziemi Świętej, dzięki czemu otworzył dialog między religiami. Od początku swojej duchowej drogi wychodził ze Słowem Bożym do ludzi i słuchał ich, ewangelizował w fabrykach i na ulicach. Jednym z symptomatycznych symboli zmian, było zlicytowanie papieskiej tiary i rozdanie pieniędzy ubogim. Ten gest był dopiero początkiem szeroko zakrojonych reform Kościoła...