Prymas Tysiąclecia nieznany

Prymas Tysiąclecia nieznany

Indeks: 9788380435711

25,24 zł

(25,24 zł szt)

Ojciec duchowy widziany z bliska
Autor: Bronisław Piasecki, Marek Zając
Wydawnictwo: M
Format: 13,5 x 21 cm, s.193, oprawa miękka
ISBN: 978-83-8043-571-1

Ilość

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Książka stanowi niezwykle cenne uzupełnienie biografii Prymasa Tysiąclecia, ale także historii Polski i Kościoła XX wieku. Pod wieloma względami to również korekta stereotypowych wyobrażeń, kim i jaki był kard. Wyszyński. Wspomnienia jednego z najbliższych współpracowników Prymasa Wyszyńskiego, ks. Bronisława Piaseckiego - Autora tej unikatowej publikacji, wydobywają na światło dzienne mało znane oblicze kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego zasadniczą misją, jak ukazuje Autor, było wypełnienie apostolatu Chrystusowego i duszpasterska służba swoim wiernym. 

Wypowiedzi Prymasa zamieszczone w książce, w większości nie są cytatami z dokumentów, ale słowami przytaczanymi możliwie wiernie z pamięci ostatniego kapelana kard. Wyszyńskiego. Napisane w formie wywiadu dzieło, zawiera również zdjęcia Prymasa na łonie natury, otoczonego gromadką dzieci i młodzieży, a także w towarzystwie młodego Karola Wojtyły, które dopełniają jego wizerunku jako "Nieznanego", widzianego z bliska Ojca Duchowego Polski. 

9788380435711
2020-06-19

Specyficzne kody

Nowy produkt