Człowiek spotkania, Rozmowy o Ks. K. Grzywoczu

Format: 23 x 15 cm, s.206, oprawa twarda
ISBN:9788373426443

Ostatnie sztuki w magazynie

raca ta przywołuje w pamięci postać duchowego przewodnika, którego poznajemy jako człowieka doceniającego prostotę życia, a który dzięki wrażliwości i mądrości umiał dostrzec tajemnice szczęścia oraz sensu ludzkiego serca, kryjące się w relacjach i więziach, w darze spotkania Boga i człowieka: „Człowiek jest tak zbudowany, że sam sobie nie wystarczy. Mój kształt musi się realizować we wspólnocie. Nasze oczy nie widzą swojej twarzy, potrzebujemy innego, żeby ją zobaczyć. Swoją doskonałość trzeba odkrywać we wspólnocie – z Bogiem i drugim człowiekiem”.

Treści publikacji są efektem jedenastu rozmów z przyjaciółmi ks. Krzysztofa, którzy zgodzili się podzielić swoim doświadczeniem spotkania z opolskim kapłanem. Każda z postaci przedstawia ważny i charakterystyczny rys z życia ks. Grzywocza, w którym widać jego głęboki wpływ na historię wielu osób. Powstały tekst źródłowy, będący efektem kilkumiesięcznych prac, niesie w sobie cenną wiedzę na temat człowieka, którego całe życie zostało poświęcone służbie Bogu i ludziom. Potwierdza to jednocześnie tezę, że ks. Krzysztof Grzywocz to człowiek, dla którego spotkania były najważniejsze. Dlatego w jego nauczaniu, pisanych artykułach, głoszonych konferencjach nie było czystej teorii, ale przede wszystkim praktyka życia. Naturalność i mądrość, które można usłyszeć w spisanych relacjach są oddaniem tego, co pozostawił po sobie ks. Krzysztof, a co zapadło głęboko w pamięci i sercu tych, którzy mieli szczęście spotkać na drodze swojego życia wiernego im przyjaciela.