Nowy Legendy wrocławskich kościołów Zobacz większe

Format: 17,50 x 24,00, s. 112, oprawa twarda
ISBN: 978-83-7454-381-1

27,00 zł brutto

Książka dla dzieci, ale też do wspólnego czytania przez dzieci i rodziców i odkrywania opisanych miejsc podczas spacerów – tych prawdziwych i tych wirtualnych.

Mariola Jarocka, autorka książek dla dzieci, zaproponowała tym razem do czytania 15 legend, które wiążą się z wrocławskimi kościołami leżącymi w obrębie wrocławskiego starego miasta. Napisane prostym, barwnym językiem przybliżają historię, tradycję i kulturę dawnego Wrocławia. Autorką niebanalnej szaty graficznej, z pewnością inspirującej wyobraźnię, jest Dorota Domagała. W książce znajduje się oprócz opowieści legendowych jeszcze druga „ścieżka” – edukacyjno-poznawcza. Każda legenda dotycząca danej świątyni poprzedzona jest przystępnym opisem przybliżającym historię i najciekawsze zabytki, które można tam podziwiać, a pomagają w tym towarzyszące tekstowi zdjęcia. Na końcu czytelnik znajdzie słowniczek trudniejszych pojęć, które pojawiają się w tekście i nie zostały wcześniej wytłumaczone.

Legendy wrocławskich kościołów

Autor: Mariola Jarocka